Haber

İYİ Parti milletvekili eşiyle alışveriş yaptı: Bir yılda ikiye katladı

İYİ Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, eşi Nigar Dikbayır ile birlikte 4 kişilik bir ailenin asgari ücretle geçinmesine dikkat çektiği “Milletin Enflasyonu” programının Kasım ayı çalışmalarını tamamladı. fiyatı 5 bin 500 lira.

Dikbayır çifti, kira ve elektrik faturası gibi sabit giderlerini hesapladı. 1.700 lira kira, 100 lira aidat, 255 lira elektrik faturası, 257 lira su faturası, 100 lira internet faturası, 760 lira doğalgaz, 190 lira telefon faturası, 350 lira çocuk harçlığı, 350 lira ulaşım Halkın ekmeği için 255 lira ayırdı. Sabit giderlere toplam 4.320 lira harcandı.

29 Kasım 2022’de alışverişe çıkan Dikbayır çifti; 1 kg biber, 1 kg domates, 1 kg salatalık, 1 kg kabak, 1 kg patlıcan, 1 kg limon, karnabahar, 1 kg yeşil fasulye, marul, 500 gr havuç, 1 kg üzüm, 1,5 kg elma, 1 kg soğan, 1 kg patates, 1 kg sarımsak, mama, çocuk bezi, 2 paket makarna, 1 kg kırmızı mercimek, 1 kg pirinç, 1 kg bulgur, yarım kilo peynir ve tereyağı, 1 kg kaşar peyniri, 30 yumurta ( 2 paket), 1 kg un, 2 kg şeker aldı.

‘ÜZERİNDEKİ YERİNİZ ÇOK GÜZEL’

Dikbayır, alışverişin ardından şunları söyledi:

“Bir sepet oluşturduk, aldığımız şu anda 1.648 lira, geçen sene kasım ayında yaptığımız gibi 871 liraya mal oldu. TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya’ya sesleniyoruz; Nefesimiz sırtınızda, milletin hakkını yememeniz için bu çalışmayı sürdürüyoruz. Rakamları doğru bir şekilde açıklayınız. Her ay bu çalışmayı yapacağız ve gerçek rakamları açıklayacağız.

Yaptığınız işler çok kıymetli çünkü asgari ücretle vatandaşlarımız sizin açıklayacağınız enflasyon rakamlarına göre maaş zammı alacak. Üzerinizde büyük bir veba var. Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Geçen ay yaptığımız alışverişe göre fiyatlar tavan yapmış, sizlerin beceriksizliğinden vatandaşlarımız mustarip” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu