Haber

MHP’li Bülbül: Haksız Fiyat Artışları ile vatandaşımızı ve devletimizi zor duruma sokmaya çalışan ahlaksızlar Tespit Edilmeli, Ortaya Çıkmalı ve Hukuki Yollara Çıkmalı…

MHP Küme Başkan Yardımcısı Muhammed Levent Bülbül, 2023 Bütçe Teklifi müzakerelerinde, “Piyasaya hakim olan ve bu hakimiyet durumunu suiistimal eden yapılara kararlılıkla eğilmek son derece önemlidir. Vatandaşımızı ve devletimizi zor durumda bırakmaya çalışan ahlaksızlar” dedi. Haksız fiyat artışlarının olduğu durum tespit edilerek ortaya çıkarılmalı ve hukuken uygulanmalı, hesabı sorulmalıdır” dedi.

MHP Küme Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bugün başlayan 2023 Merkezi Bütçe Kanun Teklifi görüşmelerinde konuştu. Bülbül, şunları kaydetti:

“MHP GRUP OLARAK BÜTÇE KANUNU ÖNERİSİNİ OLUMLU BULUYORUZ VE DESTEKLEYİYORUZ”

“MHP grubu olarak bütçe kanun teklifini olumlu buluyor ve destekliyoruz. 2001’de yüzde 4,7 olan küresel enflasyonun 2022 sonunda yüzde 8,8’e çıkacağı, 2023’te ise yüzde 6,5’a gerileyeceği tahmin ediliyor. gıda ve dayanıklı tüketim malları fiyatlarındaki artışa bağlı olarak enflasyonda bir yükselişin meydana geldiği gözlenmektedir. Dünyadaki bu gelişmeler doğal olarak ülkemizdeki enflasyon artışını da olumsuz etkilemiştir. Bu doğrultuda 2021 yılında tüketici enflasyonu artış eğilimi göstermiştir. 2022 yılında Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle artan güç 2022 yılı sonunda Merkez Bankası öngörüleri doğrultusunda TÜFE’deki yıllık artışın yanı sıra düşüşün baz etkisiyle enflasyonda düşüş bekleniyor. döviz kuru gelişmelerinin kümülatif etkisi ve gıda fiyatlarında beklenen düzeltme.

“UNUTULMAZ FİYAT ARTIŞIYLA VATANDAŞIMIZI VE DEVLETİMİZİ ZORA TUTMAYA ÇALIŞAN İNANILMAZLAR KEŞFEDİLMELİ VE HESABI TALEP EDİLMELİDİR”

Böyle bir dönemde özellikle piyasada stokçuluk olarak bilinen faaliyetlerin önüne geçmek ve haksız fiyat artışlarının önüne geçmek adına ilgili bakanlıklarımız tarafından kontrol faaliyetlerinin artırıldığını görmekteyiz. Bu süreçte piyasada hakim durumda olan ve bu hakim durumu korkunç bir şekilde kullanan yapıların kararlılıkla takip edilmesi son derece değerlidir. Haksız zamlarla vatandaşımızı ve devletimizi zor duruma sokmaya çalışan ahlaksızlar tespit edilerek teşhir edilmeli ve hukuk önünde hesap sorulmalıdır. Ekonomik refahın ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin nedeni olan enflasyonun etkisinin azaltılması için atılacak her adımı destekleyeceğimizi burada bir kez daha belirtmek isteriz.

“EYT, ALT YÜKLENİCİLER ÜZERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARA PERSONELE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhur İttifakı olarak vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal ihtiyaç ve taleplerine cevap vermek için azami çabayı gösteriyoruz. Asgari fiyattan ve çalışanların kazancından asgari fiyattan vergi alınmaması, kolay uyum için vergilendirilen esnaflarımızdan vergi alınmaması, 3600 Ek Gösterge yönetmeliği, gazi haklarında iyileştirmeler, eskiyenlere pay hakkı verilmesi. sağlık çalışanları ve yardımcı sağlık çalışanlarının istihdamının yaygınlaştırılması, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, kadın ve çocukların önlenmesi, karşı suçların cezalarının ağırlaştırılması, hayvanların korunması, azaltılması gibi birçok düzenleme partimizin taahhütleri arasında yer almaktadır. tohum, fidan ve ilaç gibi girdilerin vergi yükü 27. Yasama Dönemi’nde Cumhur İttifakı’nın oylarıyla Gazi Meclisimizde kabul edilmiştir. Yine MHP olarak yakın zamanda hayata geçmesini beklediğimiz emeklilikte yaşayanların mağduriyetlerinin giderilmesi, kamuda kadro alamayan taşeronların kadroya dahil edilmesi, fahri ve kesintili işe alımların yapılmasına yönelik düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz. 4B çalışanları, emekli maaşı ve maaş eşitsizliklerini ortadan kaldırmak, şehit ailelerinin ekonomik ve sosyal haklarını daha da geliştirmek. Bunun olacağına inanıyor ve bu yönde yapılacak çalışmalara katkı sağlamaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz.

“BELİRSİZ NEDİR, KRİZLERE DAVET EDEN BİR SİSTEMİN SÖZLERİYLE TÜRKİYE’NİN KAYBEDECEĞİ BİR DAKİKA BİLE DEĞİLDİR”

Yüksek faiz oranlarının üretime, yatırıma, istihdama ve büyümeye dayalı ekonomiye dost olmayacağını düşünüyoruz. Özellikle arz tarafında yatırımları ve istihdamı artırmak için uygulanan politikada faiz oranlarının düşük seviyede olması çok değerli. Yatırımcılarımız, faiz ve kur sarmalına hizmet eden lobilere fırsat vermeden ülkemizin üreterek büyümesine yardımcı olacağı konusunda devletimize güvenmeli ve yapılacak yatırım girişimleri devletimiz tarafından desteklenmelidir. Ülkemizin parlamenter sistemde hükümet kurma tartışmalarında olduğu gibi siyasi bir belirsizliğe girmesi ve istikrarsız bir sürece evrilmesi söz konusu olmamıştır ve olmayacaktır. Milletimiz, Türkiye’nin lider ülke olma hedefine, yürüme azmine, zaman kaybına engel olacak hiçbir çağdışı girişime sıcak bakmayacaktır. Sistemin krize davetiye çıkaran vaatleriyle Türkiye’nin kaybedecek bir dakikası bile yok. MHP ve Cumhur İttifakı olarak, özellikle yeni anayasa kapsamında Türkiye’de ortak mutabakat ve bu uzlaşma ve istişare yerinin kurulması ve geliştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceğimizi tekrar tekrar ifade ediyoruz. çalışmalar.

“ÜLKEMİZİN BİR GÖÇ KAMPI HALİNE GELMESİNİ VE DEMOGRAFİMİZİN DÜŞMESİNİ KABUL EDEMEZİZ”

Ülkemizin bir mülteci kampı haline geldiğini, demografimizin bozulduğunu kabul etmemiz asla söz konusu olamaz. MHP olarak ülkemizde geçici barınma statüsünde bulunan Suriyelilerin güvenli, inançlı ve istekli bir şekilde ülkelerine dönmeleri gerektiğini bir kez daha yineliyoruz. Demografik geleceğimizi güvence altına almak için atılan her adımı desteklediğimizi de belirtiyoruz. MHP olarak milli güç stratejisi doğrultusunda 85 milyon vatandaşımızın ve gelecek nesillerin hak ve menfaatleri için atılan adımların hayati önem taşıdığını biliyor ve bu adımları destekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu