Haber

Ürgüp Cumhuriyet Meydanı’nda Sıcak Asfalt Çalışmaları Tamamlandı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Cumhuriyet Meydanı çevresindeki yolda planlanan sıcak asfalt çalışmaları 1 hafta gibi rekor bir sürede tamamlandı.

İlçe genelinde vatandaşların daha konforlu ve modern bir ulaşıma sahip olabilmesi için projelerini bir bir hayata geçiren Ürgüp Belediyesi, altında kalan eski su tüneli nedeniyle yollarda çökmelerin yaşanmaması için sıcak asfalt yol çalışmalarını planlanan program dahilinde tamamladı. Cumhuriyet Meydanı çevresindeki yol.

Meydan çevresindeki alandaki iş yerlerinin asfalt öncesi altyapısının tamamlandığı çalışma kapsamında Bahçelievler Mahallesi, SporStadyum çevresindeki salonu, Sanayi ve Fatih Mahallesi ortası, noter önü, Cumhuriyet Meydanı ve Evka Mahallesi Aksalur yolunu kapsayan 45 bin metrelik asfaltlama çalışması kış öncesi tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, kent estetiği ve ulaşım konforuna yönelik planlanan çalışmaların kısa sürede tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Vatandaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler ve yaptığımız teknik ölçümler ve araştırmalar sonucunda sıcak Cumhuriyet Meydanı çevresindeki alanda asfalt çalışması bölgemizin çekim merkezidir.” Ürgüp’ün çok sayıda misafir ağırladığı ve ilçemizin ticari hareketliliğinin yaşandığı Cumhuriyet Meydanı’nı alt yapısıyla hızlı ve titizlikle, esnafımıza ve vatandaşlarımıza minimum rahatsızlık verecek şekilde tamamlamak için hazırlıklarımızı tamamlayarak “Bismillah” dedik. 1 hafta gibi rekor bir süre boyunca hava koşullarını da dikkate alarak gece-gündüz vardiya sistemiyle çalıştık. “Çalışmamızı kısa sürede tamamladık. Çalışma sırasında verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmaları ve emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Meydan çevresinde altyapı ve sıcak asfalt serim çalışmalarının tamamlanmasının ardından hat ve kaldırım düzenlemesi ile aydınlatma çalışmalarının yapılacağını belirten Başkan Aktürk, “Yeni yollarımız sıcak asfalt kaplamalarla ilçemize güzel olsun. herhangi bir kaza veya sorun yaşamadan bunları kullanabiliriz.” – NEVŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu