Haber

Özdağ 1 liraya domates dağıtıp oy istedi: Ooo Süleyman da burada

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Denizli’de parti standında bulunan iki kasa domatesi kilosu 1 TL’den sattı. Özdağ, “Herkes sıraya girsin bu domates bitene kadar kilosu 1 TL’den vereceğiz. Eğer domatesi, soğanı, patatesi her şeyi ucuza yemek istiyorsanız seçimlerde Zafer Partisi’ne oy verin” dedi.

Ümit Özdağ, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için bugün Denizli’ye geldi.

DOMATESİ 1 TL’DEN SATTI ‘UCUZA YEMEK İSTİYORSANIZ OY VERİN’ DEDİ

ANKA’nın haberine nazaran kent merkezinde esnaf ziyareti yapan Özdağ, daha sonra Zafer Partisi’nin standına gelerek evvel etraftakilere domatesin kilosunun kaç TL olduğunu sordu. “Çok pahalı, alamıyoruz” yanıtını alan Özdağ, stant içinde bulunan 2 kasa domatesi kilosu 1 TL’den sattı. Özdağ, “Herkes sıraya girsin bu domates bitene kadar kilosu 1 TL’den vereceğiz. Eğer domatesi, soğanı, patatesi her şeyi ucuza yemek istiyorsanız seçimlerde Zafer Partisi’ne oy verin. 13 milyon sığınmacı bu ülkeden gittiğinde soframızdaki her şey daha ucuz olacak. Hayat daha ucuz olacak” dedi. Özdağ’ın 1 TL’den sattığı 2 kasa domates 3 dakika içerisinde tükendi.

POLİS KAMERASINA GÜLÜMSEDİ: ‘OOO SÜLEYMAN DA BURADA’

Domatesleri vatandaşa dağıttığı sırada kalabalık içerisinde Denizli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi çalışanı polis memurunun görüntü çekimi yaptığını fark eden Ümit Özdağ, “Ooo Süleyman da burada, Süleyman merhaba. Herkes hangi Süleyman diye soruyor, Süleyman Soylu. Bak o kırmızı kameralı olan Süleyman Soylu” diyerek güldü.

Özdağ, Vilayet Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ise Taksim’de meydana gelen saldırı ile yaklaşan seçimleri değerlendirdi. Ümit Özdağ özetle şöyle konuştu:

‘BU SEÇİMLERDE RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ADAY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

“Türkiye, Haziran 2023’te yapılması planlanan seçime hakikat ilerliyor. Bu seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olması mümkün değil. Anayasada bu çok açık. Erdoğan 12. ve 13. Cumhurbaşkanı olarak görev yaptı. Erdoğan aday olabilmek için erken seçimden bahsediliyor. Bu anayasal bir kavram değil. Anayasada erken genel seçim kavramı yok. Erdoğan’ın istediğinin olabilmesi için 360 oy olması gerekiyor. Cumhur ittifakının 360 oyu yok. Bu seçimlerin gerçekleşmesi için evvel Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın yeni bir ittifak yaparak, 360 oy ile seçim tarihini belirlemeleri gerekiyor. Erdoğan bu kararı alırsa Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı tarafından ortak aday gösterilmiş olacak. Aksi takdirde aday olması mümkün değil… YSK Erdoğan’ın aday olabileceği kararını alırsa zamanı geldiğinde yargılanırlar.

‘TERÖRLE ÇABA SAKSI KALDIRARAK OLMAZ’

Terörle mücadele İstiklal Caddesi’nden saksı kaldırarak yapılamaz. Terörle gayret yüzde 100 güvenlik sağlayarak yapılır. Milyonlarca yabancının, cürümlünün, tacirin, mafyanın, teröristin olduğu İstanbul ve Türkiye’de güvenliği sağlamak nerdeyse imkansızdır. Bu zihniyet devam ettiği sürece, Türk beşerinin güvenliğini sağlamak mümkün değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu