Teknoloji

Netflix’in oyun hayalleri büyüyor: şimdi TV ve PC’de akışlı oyunları test ediyor

Netflix geçen hafta App Store’dan indirmek için sessizce bir oyun kumandası uygulaması sunuyor Herkese sürpriz oldu. Ama artık bu uygulamanın amacını biliyoruz. Şirket, Kanada ve İngiltere’deki az sayıda üye için bulut oyun hizmetinin sınırlı beta testini duyurdu. Katılmaya davet edilen aboneler, oyunları desteklenen tarayıcılarda Netflix.com üzerinden PC ve Mac’lerin yanı sıra TV’lerde de yayınlayabilecekler.

Netflix’in Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı mike verdu, blog yazısında, “ Netflix’e mobil oyunlar eklediğimiz 2021’den beri üyelerimiz için harika bir oyun deneyimi oluşturmaya odaklandık. Amacımız her zaman herkes için bir oyuna sahip olmak olmuştur ve üyelerle bulundukları yerde erişilebilir, sorunsuz ve her yerde bulunan bir hizmetle buluşmak için çok çalışıyoruz. Bugün, oyunları üyelerimizin Netflix kullandığı her cihazda, TV’de, bilgisayarda ve mobil cihazlarda oynanabilir hale getirmek için ilk adımı atıyoruz.” söz konusu.

Beta testi, başlangıçta grafik macera oyunu öküzsüzve taş madenciliği arcade oyunu Molehew’in Madencilik Macerası İki oyun içerir. TV’de oyun oynamak isteyen beta testçileri, Netflix Game Controller uygulamasını indirmelidir. PC veya Mac’te bir tarayıcıda oynuyorsanız, klavye ve fare de kullanabilirsiniz.

Netflix, hizmeti daha geniş bir kitleye sunmadan önce oyun akışı teknolojisini ve oyun kumandası uygulamasını test etmeyi hedefliyor. Taşınabilir oyun akışı başlangıçta yalnızca listelenen TV’lerle sınırlıdır: Amazon Fire TV Medya Oynatıcıları, Google TV’li Chromecast, LG TV’ler, Nvidia Shield TV, Roku cihazları ve TV’ler, Samsung Smart TV’ler ve Walmart ONN. Netflix her zaman bu listeye daha fazla cihaz eklediğinden, TV’nizi listede göremiyorsanız daha sonra kontrol etmeniz iyi bir fikirdir.

Netflix’in oyun sektörü gibi oldukça rekabetçi ve elzem bir pazarda ne kadar etkili olabileceği tartışılsa da şirketin bu alanda kendine yer edinmeye çalışmasının heyecan verici olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bulut oyun branşının büyük bir potansiyele sahip olduğu açık ancak Google Stadia gibi daha önceki denemelerde önemli bir başarı elde edilememişti.Netflix şu anda büyük bir oyun varlığına sahip değil, ancak çekici ücretsiz taşınabilir oyunların büyüyen listesi, kullanıcıların dizi bölümlerinin ortasında birkaç hızlı bölüm oynamasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu