Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidiyor. Abartmadan yüzyılın seçimi bu.” Kurtulmuş, AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Burada taraflarla bir araya gelen Kurtulmuş, daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde Silivri mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişare toplantısına katıldı.

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatında yaptığı konuşmada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Seçime az kaldı. Hepimizin bildiği ve inandığı gibi bu seçim tarihin en önemli seçimlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin çok partili siyasi hayatında, 73 yıllık çok partili siyasi hayatımızda, 5 defa darbe oldu, darbe teşebbüsü, muhtıra ve e-muhtıra ile hükümetler bloke edildi. denge ayarlarıyla demokraside halkın sesini susturmak için yapılmıştır.AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürdüğü sürece Allah’ın izniyle, milletin sözünün önüne geçmeyecektir. insani anlamda hiçbir söze itibar edilmeyecek.”Hiçbir söz geçerli olmayacak” dedi.

“MİLLETİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I CUMHURBAŞKANI SEÇECEK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ilçe teşkilatındaki toplantının ardından muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Bu seçimin öneminin farkında olduklarını ifade eden Kurtulmuş, “Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidiyor. Abartmadan deyimle yüzyılın seçimi. Türkiye çok partili siyasete adım attı. 14 Mayıs 1950’de merhum Menderes, Türkiye’deki çok partili siyasi hayatımızda yeni bir dönemin başlangıcını yaptı, yeni bir milatın ilk adımını attı, o yeni milat millet demokrasisi oldu. sözün ve kararın sadece millette olduğu, milletin üzerinde hiçbir karar merceğinin kabul edilmediği ve millete hizmet yolunda Türkiye o günün şartlarında kolları sıvamış ve yoluna devam etmiştir. “Ya Allah” diyerek.

TEKNOFEST’in açılışını yapacaklarını hatırlatan Kurtulmuş, “Geçen salı günü Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı ‘Kızılelma’ Atatürk Havalimanı’na park etmişti. Kızılelma ile fotoğraf çekilip kendi hesaplarına paylaşsınlar. Türkiye üretiyor. doğalgaz.Hatırlayın o ilk günlerde cephedeki yedi yamalı bohçada bulunanlardan biri şu sözleri söylemedi mi bunu anlamak mümkün değil Allah aşkına milletin sevincine bir kere de ortak olun. Milletin hayallerine ortak olun.Milletin emellerine ortak olun.Önümüzdeki ittifak maalesef böyle bir ittifak şeklinde şekilleniyor.Bu milletin hayati değer gördüğü hiçbir şeye maalesef prestij vermiyorlar. Örnek olarak terör örgütleri PYD, YPG, PKK ile çalışıyoruz, FETÖ ile çalışıyoruz Türkiye’nin terörle mücadelesindeki bu kararlılık ortadayken ne diyebilirler ‘PYD Türkiye’ye düşman mı olacak? Ya da Türkiye düşmanı’, bunu kendileri söylüyor. Son günlerde gördünüz ki hem FETÖ’nün, hem PKK’nın hem de terör örgütlerinin önde gelen isimleri; tabiri caizse Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan sandıktan birinci çıkmasın diye bilgisayarın bütün tuşlarına basarak gaza nasıl bastığını görüyorsunuz. Onun için 14 Mayıs 2023 seçimi de tıpkı 14 Mayıs 1950 seçimi gibi bir seçimdir diyoruz. Daha da önemli bir seçimdir. Türkiye bu seçimde sadece kimin Cumhurbaşkanı olacağına karar vermeyecek, Türkiye bu seçimde sadece kimin milletvekili olacağına karar vermeyecek. Türkiye bu seçimde bir yön belirleyecek, hangi yöne gideceğine kendisi karar verecek. Bu millet, Allah’ın izniyle, “Söz yeter, karar gelecek, millet gelecek” diyebilecek ve 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 1950 ruhuyla Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu