Haber

Yürüyen Merdivene Mahsur Kalan 7 Yaşındaki Çocuk Ameliyata Alındı

Şişli’de 7 yaşındaki Filipinli bir çocuk, bir alışveriş merkezinde yürüyen merdivene takıldı. Çocuk, kesilen parmakları merdivenden çıkarılıp dikilmesi için ameliyata alınırken, olayın ardından yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Polisin, savcılığın talimatıyla olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 13.15 sıralarında Şişli Esentepe Mahallesi’ndeki bir alışveriş merkezinde meydana geldi.

Filipinli 7 yaşındaki AML, ailesiyle birlikte alışveriş merkezine girdi. Aile metro katında yürüyen merdiveni kullanırken çocuğun sağ ayağı mekanizmaya sıkıştı. Olay sonucunda AML’nin ayağı sıkışan yerden çıkarılırken, sağ ayağının 3 parmağı kırıldı. Olay anı ve sonrasında yaşananlar hem güvenlik hem de cep telefonu kameralarına yansıdı.

İşte o anlar ⬇️

Olayın ardından ihbar üzerine alışveriş merkezine sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, parmakları kesilen çocuğu ilk müdahalesinin ardından ambulansla Sarıyer’deki Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürerek tedavi altına aldı. Kesilen parmaklar merdivenin çıkarılmasının ardından hastaneye götürülürken, parmaklar dikilmeyince aile özel bir hastaneye sevk edildi. Burada çocuğun ameliyata alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili olarak Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü polisi soruşturma başlattı.

Taksir olup olmadığı araştırılan olayla ilgili olarak savcılığın talimatıyla “taksirle yaralama” suçundan soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan olayın ardından yürüyen merdivenler kapatılarak ” Teknik bir arıza nedeniyle geçici olarak hizmet dışıdır. Anlayışınız için teşekkür ederim”Mektubun asıldığı öğrenildi.

habermucur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu