Ekonomi

Türkiye’nin Yüzyılı iş kadınlarının katkılarıyla mümkün olacak

Gül Akyürek Balta/TÜİOSB Yönetim Kurulu Lideri OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ve kurtuluşumuzda erkeklerle omuz omuza ön saflarda yer alan kadınlarımız, Cumhuriyet devrimleriyle birlikte çok değerli seçme ve seçilme haklarına da kavuştular. Medeni Kanunun kabulü Türk kadını için önemli bir dönüm noktasıdır.

Bugün kadınlarımıza birçok alanda ve çok önemli noktalarda görev ve sorumluluklar düşüyor. Ama 100 yıl önce dünya kadınlarının önüne geçmiş bir ülkenin kadınları olarak kesinlikle daha fazlasını hak ediyoruz. Elbette daha fazlası için öncelikle haklarımızın farkına varmamız ve onları savunmamız gerekiyor. En kıymetlisi ecdadımıza olan şükran borcumuzu köşeye çekilmeden çok çalışarak ödeyebilmektir.

Cumhuriyetimizin 100. yılını geride bırakacağımız bu günlerde, ikinci 100 yıla girerken, geçmişten gerekli dersleri almalı, eksiklerimizi bir an önce tamamlamalı, geleceğe hızla yürümeli, üretmeli, üretmeli, ve kalkınma için dünyayla nasıl rekabet edileceğine dair formüller geliştirin. Şunu bilinmelidir ki; Türk Yüzyılı Türk iş kadınlarının katkılarıyla mümkün olacaktır. Bu seferberlik eşitlerimiz olan erkeklerle omuz omuza gerçekleşecek. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun, Cumhuriyetle nice 100 yıllarımız olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu