Yaşam

Raunt’la üniversiteye hazırlıkta yapay zekâ dönemi

Türk Telekom iştiraki ve Türkiye’nin öncü eğitim teknolojileri şirketi Sebit, üniversiteye hazırlık eseri Raunt’la öğrencilere yapay zekâ teknolojileriyle desteklenmiş bir eğitim imkanı sunuyor. Türkiye’nin birinci şahsileştirilmiş üniversiteye hazırlık tahlili Raunt’ta üç farklı çalışma stratejisi ile 350 binden fazla tahlilli soru ve gerçek imtihan tecrübesi yaşatan YKS denemeleri bulunuyor.

Türk Telekom iştiraki ve Türkiye’nin öncü eğitim teknolojileri şirketi Sebit, geliştirdiği eğitim tahlilleriyle milyonlarca öğrencinin hayatına paha katmayı sürdürüyor. Sebit, yapay zekâ dayanaklı üniversiteye hazırlık eseri Raunt’la adayların üniversiteye hazırlık sürecini başından sonuna kadar şahsileştirilmiş bir çalışma programıyla destekliyor.

Hedefe yönelik özel çalışma planı

Raunt, yapay zekâ teknolojisiyle öğrencilerin amaçlarına yönelik şahsileştirilmiş bir çalışma planı hazırlıyor. Öğrenciler, Raunt’un akıllı yönlendirmeleriyle hangi mevzuyu, ne kadar derinlikte çalışması gerektiğine hâkim olurken Raunt Akıllı Teklif Sistemi sayesinde eksik mevzularını; sunulan testler, bahis anlatımları ve tekliflerle tamamlıyor. Mevzulardaki kritik eksiklerini tamamlayan öğrenciler için çalışma planı da deneme imtihanı sonuçlarına nazaran daima güncelleniyor.

“Her adımda öğrenciyi destekliyoruz”

Sebit Genel Müdürü Salih Çil, Raunt’la ilgili yaptığı değerlendirmede, “Eğitim ve teknolojiyi bütünleştirdiğimiz çalışmalarımızla Türkiye’de eğitim alanında öncü bir rol üstleniyoruz. Pandemi sürecinde bilhassa uzaktan eğitimin yaygınlaşmasıyla birlikte eğitim dalının dinamikleri de değişmeye başladı. Sebit olarak 34 yıllık teknoloji birikimimizle geliştirdiğimiz eser ve hizmetlerimizle öğrencilerimizi üniversite maksatlarına ulaştırıyoruz. Türkiye’nin birinci şahsileştirilmiş üniversiteye hazırlık tahlili Raunt’la yapay zekâ teknolojisinin sunduğu imkânları yarara dönüştürüyoruz. Günümüzde gereksinim duyulan eğitim yaklaşımlarını benimseyerek Raunt’u her yıl yeni içerikler ve özelliklerle geliştiriyoruz. Üniversiteli olma yolunda yanında olduğumuz öğrencilerimizin amaçlarına ulaşmalarında onları her adımlarında destekleyerek gereksinim duydukları her şeyi bir ortada sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Üç farklı çalışma stratejisi

Raunt; öğrencilere üç farklı çalışma stratejisi sunarak bir mevzuda çok güzellerse “Sorulara Yüklen”, zorlandıkları yerler varsa “Eksiklerini Gider”, yetersiz oldukları mevzularda ise “Sıfırdan Çalış” seçenekleriyle amaç odaklı çalışmaya yönlendiriyor.

350 binden fazla soru, 50’den fazla kitap ve 15 YKS Denemesi

1000 saatten fazla ders anlatım görüntüsü, tamamı tahlilli 350 bin soru, YKS ile benzeri nitelikte ve Türkiye sıralamasını gösteren 15 YKS deneme imtihanı, platformla entegre Türkiye’nin üniversiteye hazırlıkta en güçlü test yayıncılarının hazırladığı 50’den fazla soru bankası ve husus anlatımlı kitaptan oluşan basılı yayınlar, evvelki yıllarda çıkmış ÖSYM sorularıyla öğrenci farklı bir kaynak arayışına girmeden muhtaçlığı olan her şeye Raunt’tan ulaşabiliyor. Raunt, ayrıyeten eksik tahlili ve ayrıntılı performans raporlarıyla öğrenciyi her çözdüğü soruda kıymetlendirerek onun hayalindeki üniversite ve kısmı kazanmasını hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu