Teknoloji

PS5 Disk Sürücüsü Farklı Konsollarda Kullanılabilir

PS5 disk sürücüsü farklı konsollarda kullanılabilir. Tabii bu noktada küçük bir sorun bizi bekliyor: İnternet ilişkisi. Detaylar haberimizde sizleri bekliyor.


İlginizi Çekebilir:  Güncel PlayStation 5 Satış Sayısı Açıklandı


Bu ay dünya çapında satışa sunulması beklenen yeni PS5 modeli, seçili perakendecilere teslim edilmeye başlandı. Sizlerle paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi Black Friday kapsamında Modern Warfare 3 ve Spider-Man 2 oyun ikram paketi satışa sunuldu. Geçtiğimiz günlerde kanalında ayrıntılı bir kutu açma videosu yayınlayan YouTube kullanıcısı Ryan Biniecki’nin de aralarında bulunduğu çeşitli kullanıcılar, karşılaştırmalar ve testler yapma imkanı buldu.

Gerçek adı Ryan Biniecki olan Mystic isimli YouTube kullanıcısının yayınladığı aşağıdaki görselde, konsolun ölçeği ve boyutunun yanı sıra çıkarılabilir disk sürücüsü hakkında merak edilen bir soruya da yanıt verilmiş oldu.

PS5 Disk Sürücüsü Farklı Konsollara Bağlanabilir

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan yeni bilgilerle disket ilişkisi kurmak için internete girmemiz gerektiğini öğrendik. Bu elbette panelimin disk sürücüsünü farklı bir PS5 konsoluna bağlamanın mümkün olup olmayacağını merak etmesine neden oldu.

Biniecki tarafından yayınlanan görselde görüldüğü gibi çıkarılabilir disk sürücüleri PS5 konsolları arasında taşımak mümkün. Ancak bu ulaşım esnasında internet bağlantısına ihtiyaç duyulacaktır. Tabii bu da beraberinde bir riski getiriyor. Öyle ki disk sürücüsü ilk olarak Sony sunucularına bağlanmayı gerektirdiğinden, bir süre sonra sunucuların kapatılması durumunda disk sürücüsü çıkarılmış modellerde oyunun fiziksel versiyonunu kullanmak mümkün olmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu