Haber

Naci Görür: Maraş Depremlerinden sonra Hatay ve Adana’da bu büyüklükte depremler bekliyorduk… Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında fayda var.

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından, “Maraş depremlerinden sonra Hatay ve Adana’da bu büyüklükte depremler bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız açıkladı. Maraş’ta oldu. Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatliydi.” Uyarılarımız bölgedeki gerilimi aktarmaya yöneliktir. Malatya, Ovacık ve Malatya çevresindeki Nazimiye-Karakoçan faylarında da benzer nedenlerle dikkatli olunmalıdır. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var, sevgiyle” dedi.

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Görer, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Arkadaşlar Hatay’da 6,4 ve daha küçük depremler oldu. Maraş depremlerinden sonra Hatay ve Adana’da da bu büyüklükte depremler bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yer bilimi arkadaşlarımız açıkladı. Maraş’ta oldu. Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatli olun.Bu uyarılar bölgedeki gerilimi aktarmaya yöneliktir.Aynı şekilde Malatya civarındaki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan faylarında da örnek sebeplerden dolayı dikkatli olmamız gerekmektedir. yetkililerin ve insanlarımızın dikkatine sevgiyle.”

haberbeylikduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu