Haber

Muş’ta Nisan’da Yağan Kar Yolları Kapattı

NİSAN ayının son gününde Muş’un yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı 31 yerleşim yerinin yolunu kapattı. İl Özel İdaresi ekipleri karla mücadelede çalışma başlatırken, 1 metreyi bulan kar kalınlığının izin vermediği yolda 10 araç mahsur kaldı.

Muş’ta nisan ayının son gününde yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kalınlığı bir metreyi bulan yoğun kar nedeniyle yüksek kesimler yeniden beyaza büründü. İl Özel İdaresi grupları, nisan ayının son gününde karla birlikte yoğun çalışmalarına başladı. Kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 31 yerleşim birimi için kar temizleme çalışması yapan ekipler, yolda 10 araçta mahsur kalanları kurtardı.

Nisan ayı sonunda etkili olan kar yağışı 1 metreye ulaşırken, İl Özel İdaresi ekipleri tipi ve fırtına nedeniyle bazı bölgelerde 4 metreyi aşan karla mücadele etmekte zorlandı.

Üçevler Köyü’nden kent merkezine dönüş yolunda kar nedeniyle mahsur kalan vatandaşlardan Erol Ulaş, “Gece saatlerinde bölgede yoğun kar yağışı oldu. Nisan ayının son günü 1 metreye varan kar yağışı oldu.İl Özel İdaresi ekipleri yara almadan kurtuldu.”Yaklaşık 8-9 araçla yolda mahsur kaldık. Onlar sayesinde yolumuzu açtılar” dedi.

“NİSAN AYINDA BU GÖRÜNMÜYOR”

Bir diğer mahsur kalan vatandaş Emrah Kurtuluş, “Gece etkili olan kar yağışı nedeniyle Muş’a gitmek zorunda kaldık. Geceden bu yana en az 1 metre kar yağışı var. Bu nisan ayında görülmemiş bir durum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu