Haber

Murat Kurum’dan Pendikspor’a ziyaret

2027 Avrupa Oyunları ve 2036 Olimpiyat Oyunları için her türlü tesisi İstanbul’a getireceklerini belirten Kurum, Çamlık İlçesi’ne Spor Vadisi yapacaklarını duyurdu. Pendikspor’un stad kapasitesini artırmak için çalışacaklarını belirten Kurum, “Başkan Ahmet’le birlikte Pendikspor’un itibarına yakışır kompakt bir stadı hayata geçireceğiz. Konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bir İstanbul değil, rakipsiz bir İstanbul inşa edeceğiz. İstanbul sporda yetersiz.”

Konuşmanın ardından Pendikspor Kulübü Başkan Yardımcısı Atakan Ulu, Murat Kurum’a adının yazılı olduğu 34 numaralı formayı hediye etti.

”HER MAHALLEYE SPOR TESİSLERİ YAPACAĞIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Pendikspor Kulübü’nü ziyaret etti. Pendikspor tesislerini ziyaret eden Kurum, takım kaptanı ve oyuncularla bir araya geldi, ardından basın mensuplarıyla futbol oynadı. Kurum, penaltı vuruşunu kaleye çevirdi ve ardından kaleye gitti.

Kurum ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Türk sporunun en önemli markalarından biri olan Pendikspor’umuzdayız. Tarihi 1950 yılına dayanan, başarılarıyla hem Pendik’in, hem de Türkiye’nin şehridir. .

“İstanbul’u gururlandıran bir kulüpteyiz” dedi. Takım kaptanı ve oyuncularla bir araya geldiklerini belirten Kurum, “Penaltı attık ama üzerimize torpido yaptıklarını düşünüyorum.”

Sporun kardeşliğini ve hukukunu her alanda yaşatmak için her mahallede spor sahaları hazırlayacaklarını belirten Kurum, “Orada bulunan gençlerimizin elde edecekleri başarılarla uluslararası alanda ülkemizi temsil etmelerini ve ülkemizi temsil etmelerini istiyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için Pendikspor’umuz ve Lider Yardımcımız bu anlamda büyük bir uyum içerisinde çalışıyorlar.Pendik’teki gençlerimize rol model olmak, burada spor ahlakını ve kardeşliği anlatmak için değerli bir çaba sarf ediyorlar. Sporun Pendik’e ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum.Öncelikle büyük hayallerin peşinde koşan Pendikspor’umuza, değerli Pendik Belediye Başkanımıza ve kulüp liderimize teşekkür ediyorum” dedi.

”2027 AVRUPA OYUNLARI VE 2036 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN TÜM TESİSLERİ İSTANBUL’A GETİRECEĞİZ”

İstanbul’un olimpiyat şehri olmasını istediklerini ve bu nedenle Olimpiyat Komitesi’ni ziyaret ettiklerini belirten Kurum, “Nisan ayından itibaren önce 2027 Avrupa Oyunları’nın ardından da 2036 Olimpiyat Oyunları’nın İstanbul’da düzenlenmesi için 1. Olimpiyat Komitemiz tüm kulüplerimizle birlikte konuşmasına şöyle devam etti: “Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte bu çabayı göstereceğiz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü altyapıyı, her türlü donanımı kazandırmaya devam edeceğiz. 5 yıldır yalnız bırakılan, her alanda olduğu gibi sporun ve sporcunun yalnız bırakıldığı anlayıştan uzak olacaklarını belirten Kurum, şöyle konuştu: “İnsanların sporla bir arada yaşayacağı bir İstanbul her mahallede mahalle ölçeğinde her türlü spor faaliyetinin yapılacağı, insanların sporla bir arada yaşadığı bir İstanbul olacaktır.” “Bir İstanbul sözü veriyoruz” dedi.

”ÇAMLIK MAHALLEMİZE SPOR VADİSİ KAZANDIRACAĞIZ”

Pendikspor’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden beklentileri olduğunu belirten Kurum, “Öncelikle Çamlık İlçemizde Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan ve şu anda atıl durumda olan 93 bin metrekarelik alana bir Spor Vadisi kazandıracağız. Burada amatör sporlar var. Kulüplere, tüm gençlere; “Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol gibi tüm branşların oynanabileceği bir tesis inşa edeceğiz ve bu tesisle birlikte spor yaşam vadisi olan Çamlık Vadisimizi inşa edeceğiz.” Pendikspor’a tesis anlamında yardımcı olacak.

”SPORUN VE SPORCULARIN YANINDA OLACAĞIZ”

İstanbul’un 964 mahallesine spor sahaları yapacaklarını belirten Kurum, “Gençlerimizin o sahalarda huzur, güven ve sporla sağlıklı vakit geçirmesini istiyoruz. UEFA standartlarına uygun 19 stadyum inşa eden biri olarak, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz döneminde; İBB yönetiminin tüm engelleme girişimlerine rağmen Abdi İpekçi Spor Salonu’nu İstanbul’a ve İstanbul basketboluna kazandırmak için gece gündüz çalıştık. Bu anlayışı İstanbul’un 39 ilçesine uygulamak istiyoruz. Bu anlamda sporu ve sporcuyu her zaman destekleyeceğiz.Onların da her zaman spora destek vereceklerini belirtti.

”PENDİKSPOR’UN STADYUM KAPASİTESİNİ ARTTIRACAĞIZ”

Pendikspor’un stadyum kapasitesinin yetersiz olduğunu bildiklerini belirten Kurum, “Burada başkanımızla el ele vereceğiz ve Pendik, Pendikspor’un şanına yakışır kompakt bir stadyuma kavuşacak; burayı her türlü sporun yapılacağı bir spor yaşam merkezi haline dönüştüreceğiz” dedi. Haftanın 15 günü bir maç oynanmakla kalmayıp, o maçın dışında Başkanım Ahmet’le birlikte gençlerin orada vakit geçireceği, ortak ofislerde barındırılan, Pendik’e hizmet veren bir tesisi de hayata geçireceğiz. Haftanın 7 günü 24 saat maç dışında. Biz şehrimizi seviyoruz, sporu seviyoruz. Gençlerin bu faaliyeti her mahallede sürdürmesini, Pendikspor ve amatör spor kulüplerimizden milli oyuncularımızı yetiştirmesini istiyoruz. Konuşmasında şu sözlerle konuştu: “Sporda yetersiz bir İstanbul değil, rakipsiz bir İstanbul’u hep birlikte inşa edeceğiz.”

Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de eşlik ettiği Murat Kurum’a, Pendikspor Kulübü Başkan Yardımcısı Atakan Şanlı tarafından üzerinde adının yazılı olduğu 34 numaralı Pendikspor forması hediye edildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu