Ekonomi

Kütahya’nın 2023 bütçesi 2,8 milyar lira

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediye Meclisi 4. Devir 10. Olağan 2. Birleşim Toplantısı, Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında yapıldı.

Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 2023 yılı bütçesi meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Toplantıda 2023 yılı bütçesi 2 milyar 802 milyon Türk Lirası olarak belirlendi.

Bu kentin parasını bu kente harcadıklarını söyleyen Kütahya Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Görevi devraldığımızda 280 milyon lira olan bütçeyi 10 kat artırarak 2 milyar 802 milyon Türk Lirasına çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Bu meclis, lideriyle, meclis üyeleriyle, ünite müdürleriyle ve bu müdürlüklerde çalışan 2 bine yakın çalışanıyla bu vazifesi vatandaşlarımızdan emanet aldı. Bu emaneti taşıdığı sürece, en hassas biçimde hizmet vermek için çalışmaya devam edecektir. Bundan vatandaşlarımızın da sizlerin de hiç kuşkusu olmasın. Kütahya Belediyesi, çok yakın bir vakitte hepimiz göreceğiz, vatandaşımızın çok keyifli olduğu ve en kaliteli hizmeti ona vermekle tarihe not düşen bir belediye olarak çalışmalarını yerine getirecektir. 2023 yılı bütçemizle, ülkemize, milletimize, kentimize ve pahalı hemşehrilerimize iyi hizmetler yapmayı nasip eylesin Rabbim. İyi ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu