Haber

Kızılay Başkanı da çadır sattıklarını doğruladı: Ahlakidir, akılcıdır

Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Ahbap’a çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından Kızılay Lideri Kerem Kınık, sürecin ahlaki ve rasyonel olduğunu savunarak sosyal medya hesabından satışı doğruladı.

Kınık’ın paylaşımları şöyle:

Kızılay Çadırı, Türk Kızılayı’na bağlı bir kuruluş olup, 12 ay kesintisiz üretim yapan dünyanın önde gelen afet çadırı üreticilerinden biridir.

Ayrıca barınak hizmet kümelenmesinden sorumlu olan AFAD’ın sipariş ettiği sayıda çadırı zamanında üretmektedir.

– Satışlardan elde edilen gelirleri Kızılay’a aktarır ve Kızılay afetler için gerekli çadır ve diğer insani yardım malzemelerini üretir, depolar ve ihtiyaç anında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtır.

AHBAP Derneği, afetin ilk günlerinde Kızılay’ın yabancı bir kuruluş için ürettiği logosuz 2050 çadırını bedelini karşılayarak Kızılay Çadırı’ndan temin ederek AFAD’ın gösterdiği yere teslim ederek hizmete sundu. depremzedelerden.

– @Dude, Kızılay Çadır&Tekstil AŞ’de
Dernekten aldığı kaynağı çadır hammaddelerinin temini için ayırdı ve Kızılay aracılığıyla depremzedelerin yararına çadırların ücretsiz olarak üretilmesini planladı.

-Kızılay Çadır&Tekstil AŞ günlük ~1000 çadır üretimi, ithalat ve yerli fason üretimi ile AFAD’a barınak sağlamaya devam ediyor @Ahbap
ve @Kızılay
işbirliği ahlaki, rasyonel ve yasaldır. Aksini iddia edenler ya sorunu anlamıyor ya da kötü niyetli.

– AFAD bugüne kadar afet bölgesinde 337.727 çadır kurdu ve 100.000 çadır daha kurmaya devam ediyor. Kızılay kendi kapasitesini (54.070) Afad’a teslim etmiş ve tesislerinde Afad için üretime kesintisiz devam etmektedir. 1.350.908 vatandaş çadır kentlerde yaşıyor.

sarikaya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu