Haber

Kars’ta MTSK sınavına operasyon: 3 kişi gözaltına alındı

Kars’ta polis, Motorlu Taşıt Sürücü Kursları (MTSK) sınavına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 3 kişi suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda polis, kent merkezinde düzenlenen Motorlu Araç Şoför Kursları (MTSK) sınavına dışarıdan müdahale yapılacağı bilgisini aldıktan sonra harekete geçti.

KOM ekipleri daha sonra MTSK sınavının yapıldığı salona operasyon düzenledi. KOM ekipleri tarafından yapılan operasyonun ardından yapılan aramada, sınavda kullanılan 4 kulaklık, 3 kamera, 5 modem ve 3 ses aktarma cihazının yanı sıra kopya mekanizmasında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili olarak organizatör ZK (36), Ş.D. (58) ve MK (30) suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Organizatör ZK Ş.D. gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. ve MK tarafından 6114 SKM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Kanunu) isimli bir işlem hatası nedeniyle yürütüldü.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak çalışmalarımız etkin bir şekilde artarak devam edecek” denildi. – KARS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu