Haber

Kamerada güneşli havalarda ortaya çıkan kasırga

Kamerada güneşli havalarda ortaya çıkan kasırga

AMASYA Amasya’nın Taşova ilçesinde güneşli havada bir anda ortaya çıkan hortumun görüntüleri saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Yolda beliren hortum, kısa sürede bir benzin istasyonunun önünden geçti. O sırada karakolda bulunanlar, güvenlik kameralarındaki görüntüleri izleyince üzerlerinden geçmekte olan tehlikeyi kısa sürede anladı.

“Böyle bir şeyi hiç beklemiyorduk”

Akaryakıt firmasının sahibi Burak Özer, “Ben böyle bir rüzgar tarzı görmedim. Ama daha sonra video kayıtlarına baktığımda şaşkınlıkla kasırga olduğunu izledik. Gerçekten çok şiddetliydi. Böyle bir şeyi hiç beklemiyorduk. Hava normal, hava güneşli, sıcaklık 29-30 derece. Arkamı döndüğümde şok oldum. Görüntü o kadar ürkütücü ki, böyle bir kasırga olabileceğini hayal bile edemezdim.”

“Taşova’da ilk defa böyle bir şey görüyorum. Korkunçtu”

Oto yıkama sorumlusu Uğur Başaran, “Ben burada yıkanıyordum. Kenarda otururken birden bu hortum çıktı. Hatta bir arkadaş vardı. Hortum oluştuğunda kendini zar zor arabanın yanına attı. Taşova’da ilk defa böyle bir şey gördüm. Hatta ürküttü. Buradaki bütün poşetleri kustu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu