Yaşam

İHH’dan Suriye’ye insani yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı Erzincan Şubesi öncülüğünde kömür, temel gıda ve giyecek yüklü 91’inci TIR’ın uğurlanması için dernek binası önünde tören düzenlendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, törende yaptığı açıklamada, İHH’nın 91’inci TIR’ının Erzincan’da mazlum ve günahsız bir topraklara uğurlandığını söyledi.

Hak ile batıl, beyaz ile siyah arasındaki mücadelenin tarih boyunca devam ettiğine işaret eden Makas, şanlı Türk milletinin her zaman İslam’ın sancağını, hak ve iyiliğin temsilcisi olduğunu ifade etti.

“İHH Vakfı için ne kadar dua etsek azdır”

Vali Makas şunları söyledi:

Ulu kitabımız Kur’an-ı Kerim’in Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde yakılması çok manidardır. Neden demek? Bayrak taşıyan millet bu millettir, bayrağın sahibi de bu millettir. Onun için tüm kalbimiz, Müslüman coğrafyamız, mazlum ve zulüm gören gayrimüslim coğrafyamız yine bu milletin bayraktarını beklemektedir. Bu bayraktarlık yolunda mihenk taşı olan İHH Vakfı’na ne kadar dua etsek azdır.

“Din, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz”

Derneğin basın sözcüsü Halil İbrahim Akkoyunlu, kentten bir tır daha insani yardım göndermenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Suriye’de devam eden savaşa dikkat çeken Akkoyunlu, şunları kaydetti: Bize düşen bu mağduriyeti bir nebze olsun hafifletmek için insani değerlerimizi ve sorumluluklarımızı yerine getirmek, dini, dili, ırkı ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerine elimizden gelen yardımı ulaştırmaktır.”dedim.

Vali Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı törende, dua ve tekbirlerle bir insani yardım tırı Suriye’ye uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu