Haber

Hatay’da Depremzedelerden Arama Kurtarma Çalışmalarının Bitirilmemesi Çağrısı: “Bir Canlıyı Bile Ölüme Bırakmamalıyız”

Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi önündeki meydana gelen depremzede doktorlardan oluşan bir grup, kentte arama kurtarma çalışmalarının yavaşladığını ve bazı yerlerde sonlandırıldığını belirterek, “Arama kurtarma faaliyetlere devam edilmeli, canlı dahi olsa insanı ölüme terk etmemeliyiz.”

Hatay’da bir grup depremzede, bugün Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi Acil Polikliniği önünde açıklama yaptı. zamanlar. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sahayı dolaştığımızda çalışmaların inanılmaz yavaşladığını ve bazı yerlerde durdurulduğunu görüyoruz. Tıp doktorları olarak enkazdan 9. günde kurtarılan ve hayati fonksiyonlarının bozulduğu görülen insanlarla karşılaştık. Muayene sırasında çok az etkilenir.Deprem en ağırını enkaz altında kalanlardır.Bir çocuk,bir insan “Hayat dünyadaki bütün canlılardan daha değerlidir. Hala kurtarılmayı bekleyen insanlar var. Yaşam üçgeninde yaşam fonksiyonlarının depremden sonraki 4. haftaya kadar devam edebileceğini tüm tıbbi bilgimizle söylüyoruz. Arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmelidir. Bir insanı, hatta bir canlıyı bile ölü halde bırakmamalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu