Haber

Hamas’ın dışişleri şefi Halid Meşal’den rehine açıklaması: Doğru koşulların sağlanmasına ihtiyacımız var

Hamasyurtdışındaki yöneticisi Halid Meşal, İsrail Gazze’ye yönelik saldırılar azaldıkça rehinelerin serbest bırakılacağını söyledi. Meshaal, “Rehinelerin serbest bırakılması için doğru koşulların sağlanmasına ihtiyacımız var” dedi.

İKİ REHİN DAHA SERBEST BIRAKILDI

Hamas‘nin silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları 7 Ekim’de Mescid-i Aksa Tufanı Operasyonunda İsrail Birçok kişiyi esir aldı. Yakın zamanda Amerikalı bir anne ve kızını serbest bırakan adam HamasSonunda iki kişiyi daha serbest bıraktı.

“REHİNLERİN SERBEST BIRAKILMASI İSRAİL’İN SALDIRILARINI AZALTMASINA BAĞLI”

İsrail Türkiye’de rehinelerin serbest bırakılması nedeniyle Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yönelik protestolar devam ederken, Hamas’ın dışişleri şefi Halid Meşal İngiliz medyasına açıklama yaptı. Meşal, Hamas’ın elindeki rehinelerin serbest bırakılması çağrısında bulundu İsrailBunun Gazze’ye yönelik saldırıların yoğunluğunun azaltılmasına bağlı olduğunu söyledi.

Hamas dış ilişkiler şefi Halid Meşal

“DOĞRU ŞARTLARIN SAĞLANMASINA İHTİYACIMIZ VAR”

Meşal, “Rehinelerin serbest bırakılması için doğru koşulların sağlanmasına ihtiyacımız var” dedi. İsrail medyasında insani gerekçelerle 50 rehinenin daha serbest bırakılacağı bildirildi. haberleryayınlanan.

“İSRAİL KENDİ GÜÇLERİNİ UMURUNDA DEĞİL”

İSRAİL’DEN AÇIKLAMA YOK

İsrail Dışişleri Bakanı Sözcüsü Yossi Zilberman, şu an bu konu hakkında yorum yapmayacaklarını, Başbakanlık himayesindeki “esir ve kayıplar dosyasından” sorumlu kişinin, gerekli düzenlemelerin yapıldığından emin olduktan sonra konuyla ilgili açıklama yapacağını ifade etti. İsrailli siviller canlı olarak geri dönüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu