Haber

Golcülükten barista krallığına

Son dönemde artan kahve sektörüne barista yetiştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası kursiyerleri arasına Türk futbolunun efsane isimlerinden Feyyaz Uçar da katıldı. Meslek Fabrikasından aldığı eğitimden son derece memnun olduğunu belirten Uçar, “Bu kadar detaylara önem veren bir çalışma görmedim. Öğretmenlerimiz her günün her dakikası bize yeni bir şeyler öğretmeye çalıştı.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın barista kursuna sadece meslek sahibi olmak isteyen gençler değil, kendi işini kurmayı hedefleyen girişimci adaylar da ilgi gösteriyor. Sektörün en güzel baristalarını yetiştiren Meslek Fabrikası’nın kursundan öyle bir isim mezun oldu ki, görenlere “Golcüden barista krallığına geçti” dedirtti. Türk futbolunun efsanelerinden ‘Kibar Feyzo’ lakaplı 59 yaşındaki Feyyaz Uçar, Seferihisar’da aldığı barista kursundan mezun oldu ve şimdi kahvehanesini açmanın heyecanını yaşıyor.

 

Bu kadar ayrıntıya önem veren bir çalışma daha önce görmemiştim.
10 yıldır Urla’da yaşayan ve şu anda İzmirli olan efsane futbolcu Feyyaz Uçar, “Eşim yakın zamanda Urla’da işyeri açacak. Ona yardımcı olmak adına eşimin önerisiyle bu işe ilgi duymaya başladım. ‘Mutlaka kahve servisimiz olacak, bana yardımcı olabilirsiniz’ dedi. Burayı seçmemin nedeni kapsamlı ve güzel bir çalışma örneği vermesidir. Öğretmenlerimiz bize her konuda çok yardımcı oldular. Bu kadar detaya önem veren bir eser daha görmedim. Öğretmenlerimiz her günün her dakikası bize yeni bir şeyler öğretmeye çalıştı.”

 

Rakiplerime bahse girerim
Uçar, daha önce kahve içmesine rağmen pek ilgilenmediğini belirterek, “Öğrendikçe daha keyifli oluyor. Daha sonra kahve yapacağız. Kahve krallığı olduğumu iddia etmiyorum. Rakiplerime şans veriyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve buradaki tüm arkadaşlarımız gelip mekanımızın açılışını onurlandırırlarsa biz de mutlu oluruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu