Haber

Fenerbahçe Derbide Yenilmedi: Spor Borsalarında Şampiyonluk Fiyatlandırması Nasıl?

Pazar akşamı oynanan derbi sonucunda Beşiktaş ile Fenerbahçe evinde net bir skorla yenilirken, Galatasaray hafta sonu şampiyonluk yarışında potaya giren Adana Demirspor’a evinde galip geldi. Bu da Borsa İstanbul’a dönem sonundaki şampiyonluk beklentisini getirdi.

Borsa İstanbul’un dönem sonu beklentilerinde fiyatlamalardaki istikrar değişmeye başlarken, haftanın ilk gününde Fenerbahçe hisseleri baz olurken, Beşiktaş yükselişi kesti.

Cuma gününü 8,35’te kapatan Beşiktaş (BJKAS) hissesi bugün 8,95’ten açılış yaparak 9,09’a yükseldi. 8.57 TL’den gün ortasında devre kesildi ve tek fiyattan işleme başlandı.

Fenerbahçe (FENER) hissesi ise Cuma gününü 57,70 TL’den tamamlayarak 51,95 taban fiyattan açılış yaparak işlem gördü.

Adana Demirspor’u evinde 2-0 mağlup eden Galatasaray, şampiyonluğun en güçlü adayı oldu ve paylarının artması kaçınılmaz oldu. 9,52 seviyesine yükselen GSRAY hissesi yüzde 5’in üzerinde primle 9,13 TL’den işlem görüyor.

Trabzonspor evinde Kayserispor’a 4-3 mağlup olurken, TSPOR’un hisseleri yüzde 3’ün üzerinde kayıpla 3.51 seviyesinde.

Ligde 26. hafta bu akşam oynanacak son İstanbulspor-Karagümrük maçıyla tamamlanırken, son maçın sonuçlarına göre Galatasaray 63 puanla lider, onu 54 puanla bir maç eksik Fenerbahçe izliyor. Beşiktaş 52 puanla 3. sırada yer alırken, Adana Demirspor 45 puanla 4. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu