Haber

Esenyurt’ta sürücülerin yanlış yönden girmesi sonucu oluşan kazalar artıyor

Esenyurt’ta kurallara uymayan ve yanlış yönden sokağa girmeye çalışan sürücülerin etkisiyle geçtiğimiz haftalarda aynı yerde 15’ten fazla trafik kazası yaşandı. Dün gece ise kamyon şoförü sokağa tersten girmeye çalışırken motosikletliye çarptı ve motosiklet sürücüsü yaralandı. Bir vatandaş, “Burada harekete geçilmesi için birinin ölmesi mi gerekiyor?” diye sordu. Diyerek tepki gösterirken, kazalar güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

Olay, Esenyurt Akçaburgaz İlçesi Haliç Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre çok sayıda sürücü, caddede “Sağa dönülmez” tabelası olmasına rağmen tersten sokağa girmeye çalıştı. Son haftalarda kurallara uymayan sürücüler nedeniyle sokakta 15’ten fazla trafik kazası yaşandı. Vatandaşlar için sorun haline gelen duruma karşı önlem almak amacıyla yola konulan şamandıralar, üzerinden geçen sürücülerin etkisiyle zamanla kırılarak kullanılamaz hale geldi. Kazalara tepki gösteren vatandaşlar ise çözüm olarak yetkililerin sokağın başına tuzak kurmasını talep etti. Dün akşam saatlerinde İsmail A. yönetimindeki 06 CAM 359 plakalı kamyon sağa dönerken sağdan gelen Kadri Celil K. yönetimindeki 34 HFY 269 plakalı motosiklete çarptı. taraf. Kazanın ardından motosiklet sürücüsü Kadri Celil K. yaralanırken, ihbar üzerine sokağa polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri de konu üzerinde çalışma yaptı. Dün gece meydana gelen maddi hasarlı kaza ve motosiklet kazasının anları, yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

“Burada harekete geçmeleri için birinin ölmesi mi gerekiyor?”

Konuyla ilgili konuşan vatandaş Oğuz Güngör, “Burada ters yol levhası var ama araçlar buna uymuyor. Kazalar genellikle hep yanlış yoldan girildiği için oluyor. Çoğu zaman günde iki kez iki kaza oluyor, sabah akşam. Normalde yüz metre ileride sağa dönüş var. Sanırım oradan geçmek istemiyorlar. Canlarının onlar için hiçbir değeri yok sanırım. Bu muhtemelen 14’üncü kaza, belki daha fazlası. . Bugün yalnız başına iki kez oldu. Her hafta kaza oluyor. Gün içinde daha da kötüleşiyor. Analiz olarak buraya tuzak kurmaları gerekiyor. Bugün motosikletle kaza oldu. Oldu. Araç kaçmaya çalışırken. Buraya dönünce motosiklet biraz fazla hızlı geliyordu herhalde. Kamyon motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü yaralandı. Ambulans götürdü. Burada önlem almaları için birinin ölmesi mi gerekiyor?” söz konusu. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu