Haber

Erdoğan: Eskişehir Türk Yüzyılının belediyesine liderlik edecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediyesi Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda; “Eskişehir’in 31 Mart’ta gerçek belediyeciliği seçeceğinden hiç şüphem yok. 31 Mart, işlerin ve hizmetlerin belediyeciliğinin yükselişi olacaktır. Eskişehir, Türk Yüzyılının belediyeciliğinin öncüsü olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan kısaca şunları söyledi:

“Eskişehir’in 31 Mart’ta gerçek belediyeciliği seçeceğinden hiç şüphem yok. Ülkemizde ve şehirlerimizde vakit kaybettiren gösteri, ajans, milletin ortak acılarını istismar etme siyaseti artık sona erdi. belediyecilik iş ve hizmetlerin yükselişi.Eskişehir Türk Yüzyılı belediyeciliğinin öncüsü olacak.Eskişehir’e hızlı treni kim getirdi?Yollarla ilgili atılan adımlar kimin imzası?Bütün karayollarını, otoyolları kim yaptı?AK Parti. Bundan sonra bir taraf ne yazık ki çorak ama diğer tarafta hem merkezi yönetim hem de belediye el ele verdiğinde Eskişehir’imiz yeniden ayağa kalkacak.

“SON 10 YILDA YAŞADIĞIMIZ ŞEYLERDEN BİRİ BAŞKA BİR ÜLKENİN BAŞINA GELİRSE EMİN OLUN YOK OLURSUNUZ”

Bu korkunç şeyi siyasi istikrarsızlık ve ekonomik kriz döngüleriyle yaptılar. İktidara geldiğimiz günden bu yana ülkemize kazandırdığımız demokrasinin yanı sıra bu hain tuzaklarla da mücadele ettik. Son 10 yılda yaşadıklarımızın benzeri bir başka ülkenin başına gelse emin olun perişan olur. Şehirlerimizin kaybedecek bir günü yok.

“DEĞİŞİM OLARAK DESTEKLENEN CHP’NİN YENİ GENEL BAŞKANI, TEK PARTİ ZİHNİYETİNE AYDINLATMA HIZIYLA ALINDI”

Hem asırlardır süren altyapı ihmallerini telafi ettik, hem de ülkemizi ikinci yüzyıla hazırladık. CHP ve aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok. Eski başkanlarla, yeni başkanlarla, masanın altındaki gölge başkanlarla ilgili kaygıları, onların konumlarını korumak veya yükseltmektir. Değişim olarak gelen CHP’nin yeni lideri, tek parti zihniyetine ışık hızıyla büründü.

“Onun derdi SESSİZCE YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA DÖNMEK”

Eski lider derseniz kendini gündemde tutmak için yarı yalan yarı yalan hayallerle bizimle dalga geçerek gündemde kalmaya çalışıyor. Onun kaygısı sessizce başkanlığa dönmek. Hangi hırsları ve hangi küçük oyunları hesaplıyorlar? Anadolu’nun mayası bu topraklarda çalındı. Anadolu’yu Haçlılara daraltan Kılıç Arslan’ın, dünyamızın padişahlarından Yunus Emre’nin ve daha birçok devlet adamının memleketi olan Eskişehir, Eskişehir, eğitim, sağlık, sanayi, teknoloji, tarım, şehircilik, çevre ve diğer alanlarda ülkemize kazandırdığımız çalışmaları ve hizmetleri yakından biliyor. Belediyede atılım dönemini 31 Mart’ta başlatacağız.

“ARTIK SİYASİ, EKONOMİK VE ASKERİ OLARAK KENDİ KARARLARINI VERME VE BU YÖNDE KENDİ ADIMLARINI ATMA FIRSATINA SAHİP OLAN BİR ÜLKEMİZ”

Kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde Türkiye bu yeni döneme her zamankinden daha hazırlıklı giriyor. Artık siyasi, ekonomik ve askeri olarak kendi kararlarını verme ve bu yönde kendi adımlarını atma olanağına sahip bir ülkeyiz. Dün 2023 hedefi dedik, bugün Türkiye Yüzyılı diyoruz. Geçtiğimiz 21 yılda bu milletin prangalara takılmadığında neler yapabileceğini dost-düşman herkese gösterdik. “Önümüzdeki dönemde ülkemizi her açıdan dünyanın en güçlü devletleri arasına yerleştirerek yeni bir dönemin kapılarını açacağız.”

AKP’nin Eskişehir adayları şöyle:

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp

Tepebaşı Belediye Başkanı Adayı Hamid Yüzgüllü

Alpu Belediye Başkan Adayı Alparslan Kokulu

Beylikova Belediye Başkanı Adayı Vahit Kara

Çifteler Belediye Başkanı Adayı Kadir Bıyık

Günyüzü Belediye Başkanı Adayı Hidayet Özmen

Han Belediye Başkanı Adayı Bekir Belceli

İnönü Belediye Başkanı Adayı Serhat Hamamcı

Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Murat Uçarer

Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Zeynep Güneş

Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Halil Sami Barış

Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Erhan Erden

Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin İlhan

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu