Haber

Bodrum’da ilkokul öğrencileri harçlıklarıyla tekerlekli sandalye alıp belediyeye teslim etti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ilkokul öğrencileri, kendi birikimleriyle tekerlekli sandalye alıp gereksinim sahibine verilmek üzere belediyeye yetkililerine teslim etti.

Şehit Serkan Göker İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, okullarında başlayan “Küçük Birikimler Büyük Mutluluklar Projesi” kapsamında kumbaralarındaki birikimleriyle tekerlekli sandalye satın aldı.

Öğrenciler tekerlekli sandalyeyi, Bodrum Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğüne gereksinimi olan bir şahsa verilmek üzere teslim etti.

Şehit Serkan Göker İlkokulu 4/C sınıfı öğretmeni İlkay Atbin, öğrencilerin iki ayda yaptıkları birikimlerle tekerlekli sandalye aldıklarını söyledi.

Geçen yıl başlattıkları proje kapsamında sınıftaki 22 öğrencinin her ay biriktirdiği paralarla gereksinim sahibi vatandaşlara yardım ettiğini lisana getirdi.

Minik öğrenciler ayrıyeten bina içerisindeki Kültürel Toplumsal İşler Sportif Aktiviteler Uyum Ünitesi, Toplumsal İşler Ünitesi ve Spor İşleri Ünitesi’ni ziyaret ederek ünitelerde yapılan işlerle ilgili bilgiler aldı.

Minik öğrencilerin geçen yıldan bu yana Lösemili Çocuklar Sıhhat ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) ile Kanserli Çocuklara Umut Vakfına (KAÇUV) yardımda bulunduğu, bir köy okuluna da akıl ve zeka oyunlarıyla beş aileye erzak paketi teslim ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu