Haber

Berlin Büyükelçisi Şen, Almanya’da komşularının saldırısına uğrayan aileyi ziyaret etti

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Almanya’nın Heiligenhaus kentinde Alman komşularının saldırısı sonucu yaralanan Trabzonlu Aktaş ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yan komşuları tarafından havalı tüfekle yaralanan Aleyna Aktaş ve eşi Mehmet Aktaş’ı hastanede ziyaret eden Büyükelçi Şen, Mehmet Aktaş’ın yoğun bakımda tedavi gören babası Mustafa Aktaş ile de telefonda görüştü. birim.

Büyükelçi Şen yaptığı açıklamada, “Dün sabah saatlerinde oturdukları evde komşularının saldırısına uğrayan Aktaş çiftini iki ayrı hastanede ziyaret ederek kendileri ve aileleriyle görüştük. Böyle bir saldırının yaşanması çok üzücü. yerde, hepimizi şok etti. Çocukları da tehlikedeydi, orada da yaralanabilirdi. Saldırgan daha sonra evi ateşe verdi ve görünüşe göre evi kısmen yaktı.” dedim.

Olayda baltanın nasıl kullanıldığına ilişkin detayların yerel polis tarafından açıklığa kavuşturulması gerektiğini dile getiren Şen, “Vatandaşımıza yönelik böyle bir saldırı bizleri derinden üzdü. Düsseldorf ve Essen Başkonsoloslarımız. Yaralıların durumu ile yakından ilgileniyorlar.Özellikle Mehmet Bey’in durumu biraz daha ağır ama hayati tehlikesi yok.Dışişleri Bakanımıza da bilgi aktardık, Bakanımızla da görüştürdük. ailesine telefonla geçmiş olsun dileklerini iletin.” dedi.

Büyükelçi Şen şunları söyledi:

“Durum kontrol altında, saldırgan polis tarafından yakalandı. Olayın aydınlatılmasını ve saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Bu olayın gerekçesinin ortaya çıkarılması, saiklerin olup olmadığı araştırılmalıdır. Aşırı sağcı, yabancı düşmanlığı, Türk karşıtlığı, İslam karşıtlığı gibilerin olaya müdahil olduğunu, aksi takdirde iş ciddidir.Yaralama olayı da nefret suçuysa bunun da ortaya çıkarılması bizim için önemlidir. mahkeme tarafından bütüncül olarak değerlendirilerek olabilecek en ağır cezaya çarptırılır. Olayın yakın takipçisiyiz.”

eruhajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu