Haber

Bayburt’ta kar yağışı

Bayburt’ta kar yağışı

BAYBURT – Bayburt kent merkezi, yağan kar nedeniyle beyaza büründü.

Bir süredir yağış görülmeyen Bayburt’ta bugün kar etkili oldu. Bayburt’ta Aralık ve Ocak aylarının kurak geçmesi vatandaşları tedirgin ederken, bugün yağan kar da vatandaşları bir nebze sevindirdi. Kar yağışını yetersiz bulan vatandaşlar, yaz aylarında kuraklığın önlenmesi ve çiftçilerin mahsullerinin verimli olmasını sağlamak amacıyla yoğun olarak yağmasını diledi. Eski kışların yaşanmadığını belirten Bayburtlular, küresel ısınmanın etkilerini gün geçtikçe hissettiklerini ve havanın ılıman olduğunu belirtti.

Karın yağmasıyla birlikte bölgede bulunan Bayburt Belediyesi karla mücadele ekipleri, kepçe ve kar küreme araçlarıyla sokak ve mahallelerde çalışma başlattı. Vatandaş ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde çalışma yapan ekipler, yollarda biriken karları temizledi.

Ancak kent merkezinde etkili olan kar yağışı hava sıcaklığını olumlu etkiledi. Bayburt’ta kar yağışının ardından sıcaklık sıfırın altına düşerek 2 derece olarak ölçülürken, soğuk ve kuru hava yerini hafif ılıman havaya bıraktı.

Kar yağışını yetersiz bulan demirci esnafı Rahim Kutluer, “Bu yıl çok kar yağmadı, dolayısıyla kar yağışı sonucu dükkanımızın önünü süpürerek güne başladık. Bu kar yağışı bizi memnun etmedi. Bu durum bizim de canımızı sıktı. Tarımla uğraşan çiftçiler daha olumsuz durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu