Haber

Arguvan Belediyespor yönetiminde 2 istifa

Geçtiğimiz günlerde kongre kararı alınan TFF 3. Lig gruplarından Malatya Arguvan spor Kulubü’nde iki isim yeni yönetimde yer almayacağını açıklayarak istifalarını sundu.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) 3. Ligi 3. Grupta Malatya’yı temsil eden Arguvanspor Kulübü, genel konseye gitme kararı aldı. İdaresi heyeti üyeleri ortasında yer alan Mustafa Eren ve Mehmet Maden iş yoğunluklarından ötürü yeni idarede yer almayacaklarını açıkladılar.

Kulüp Başkanlığına istifa dilekçelerini sunan Eren ve Maden, geçtiğimiz dönem BAL’da şampiyon olan Arguvanspor’un yaz periyodu oluşan yeni idareye Belediye Lideri Mehmet Kızıltaş’ın davetiyle seçildiklerini belirterek, “20 gün gibi kısa bir süre içinde kadro planlaması, kamp çalışmaları, yeni sezon hazırlıkları ve diğer kulüp işleyişlerini maddi ve manevi sorumluluklarımız içerisinde yürüterek, ortaya tüm Malatya’mızın sempati duyduğu, başarılı olmayı maksat seçmiş, mali bakımdan en uygun bütçeyle kurulmuş bir grup oluşumuna katkıda bulunduk” ifadelerine yer verdiler.

Görev yaptıkları süre zarfında takımın gelişmesi ve ligde ilk yılı olmasına rağmen profesyonel liglerde kalıcı olması için mücadele ettiklerini belirten yöneticiler, “Bu geçiş sürecinde kulübümüzün karşılaştığı sıkıntıları aşması ismine elimizden gelen uğraşı göstererek, idaresi güçlendirmek için kongre kararı alan lider ve idare konseyinden affımızı istedik. Oluşacak yeni idarede kendi iş dünyamızdaki özel sebepler nedeniyle yer almayacağımızı bu açıklamayla spor kamuoyuna duyurma gereği hissettik. Tüm bu müddet zarfında Malatya’mıza bu güzel kulübü ve takımı kazandıran başta Arguvan Belediye Başkanımız Mehmet Kızıldaş’a, maddi ve manevi dayanaklarıyla kulübü ayakta tutmaya çalışan iş insanımız, kulüp liderimiz Cemal Altun’a, hocalarımız Sezai Yılmaz’a, Gazi Gülbaş’a, tüm yöneticilerimize, kulüp teknik ve idari personelimize, futbol emekçisi oyuncularımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen spor kamuoyuna teşekkürlerimizi sunuyoruz. Arguvanspor’un şimdiden yeni idaresine, futbolcu ve teknik heyetine muvaffakiyetler diliyoruz” sözlerine yer verildi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu