Teknoloji

Apple Vision Pro’ya Özel TikTok Uygulaması Kullanıcıların Seveceği Yeni Tasarımla Karşınızda

Birkaç haftadır piyasada olan Apple Vision Pro’ya her gün yeni uygulamalar geliyordu. Günümüzde kullanıcıların en çok beklediği uygulamaların başında gelmektedir. TikTok aracılığıyla İlgili bir gelişme yaşandı. Sosyal medya devi, Vision Pro’ya özel geliştirdiği uygulamasını hayata geçirdi.

Bundan önce TikTok cihazdaki tarayıcı üzerinden kullanılabiliyordu. Ancak tam bir deneyim sunmuyordu. TikTok’un Apple Vision Pro uygulaması bunu sağlıyor ve cihaz için yeniden tasarlanmış bir uygulama olarak geliyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların hoşuna gidecek bazı güzel özelliklere de sahiptir.

Vision Pro’da TikTok uygulaması böyle görünüyor

Vision Pro TikTok uygulamasının arayüzü genel olarak iOS ve Android ile benzer olacaktır. Yine yanlarda görselleri dikey formatta görüntülemek, beğenmek, yorum yapmak veya paylaşmak için bölümler bulunmaktadır. Ancak bazı değişikliklerin de yapıldığını görüyoruz. Resimlerin tam olarak görüntülenmesi için gezinme çubuğu dışarı taşındı . Profil, beğeniler ve yorumlar gibi bölümler hala sağda.

TikTok’un uygulamasında Vision Pro’nun devasa ekranından da yararlandığını görüyoruz. Aslında en büyük değişiklik bu. Bu bölümler artık yorumlar veya bir kullanıcının profili açıldığında görülebiliyor. sağdaki başka bir bölümde gösterilecek. Yani her zamanki gibi kenarda durup manzarayı kapatmayacaklar. Bunun daha akıcı bir deneyim sağlayacağını söyleyebiliriz.

Elbette TikTok’un VisionOS uygulamasında başka popüler özellikler de mevcut. İsterseniz TikTok videolarını gerçek ortamınızda veya Ay yüzeyinde izleyebilirsiniz. sanal bir ortamda izleyebileceksiniz. TikTok’un cihazdaki diğer uygulamalarla çalışacağını da ekleyelim.

TikTok uygulaması, Apple’ın dün 1000’den fazla Vision Pro uygulaması geliştirdiğini duyurmasının ardından geldi. TikTok gibi platformlar başlığa özel uygulamalar geliştirse de bu tür adımları atmayanlar da var. Örneğin Netflix, “yatırıma değmediğini” düşündüğü için yerel bir VisionOS uygulaması geliştirmeyeceğini açıklamıştı. Öte yandan TikTok’un en büyük rakiplerinden biri olan YouTube, ilk etapta bir uygulama yayınlamayacağını belirtse de daha sonra bu uygulamanın “yol haritasına” eklendiğini ve geleceğini duyurdu.

Apple Vision Pro kutu açılımı ve günlük kullanım görsellerimizi aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu