Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: Temel atma törenleriyle şehri yönetemezsiniz

Cumhur İttifakı’nda yerel seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

Son olarak Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lider adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Yüzyıl İstanbul Vizyon Toplantısı’nda projelerini açıkladı.

Murat Kurum projelerini açıklamadan önce AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe söz aldı.

Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Osman Nuri Kabaktepe, “Şehre kalıcı bir iz bırakmak istiyorsanız temiz bir kalbe, çalışkan bir yapıya, derin bir anlayışa ve ileri görüşlü bir bakış açısına sahip olmalısınız.”sözlerini kullandı.

“Temel törenlerini bozmadan şehri yönetemezsiniz, metro inşaatını molozla örterek şehri yönetemezsiniz.”

Sözlerine devam eden Kabaktepe, daha sonra mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gönderme yaptı.

Kabaktepe, İmamoğlu’nu temel atma törenini yapmadığı için eleştirdi, “Temel atma törenleriyle şehri yönetemezsiniz, metro inşaatını molozla örterek şehri yönetemezsiniz, ‘ikmal tüneli lazım’ diyerek şehri yönetemezsiniz. Şehri ancak öngörerek, çalışarak ve getirerek yönetebilirsiniz. vizyoner projeler.”Şu şekilde konuştu:

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin sözleri şöyle:

Değerli İstanbullular, Değerli Misafirimiz, Sözlerimin başında her birinizi saygıyla, sevgiyle, sevgiyle selamlıyorum. Sözlerime başlarken, geleceğin İBB Başkanımız Murat Kurum Bey’in kente yönelik projelerini ve vizyonunu anlatacağı bu toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli Kardeşlerim, şehir ile halk arasında iki yönlü bir bağ vardır. İnsanlar şehri inşa eder ama aynı zamanda şehir de insanları inşa eder. Bu yüzden şehri canlandıracak, inşa edecek olanların akıl dünyası, gönül dünyası ve gelecek hayalleri şehrin talihinde çok önemlidir. Şehirde kalıcı bir iz bırakmak istiyorsanız temiz bir kalbe, çalışkan bir yapıya, derin bir anlayışa ve ileri görüşlü bir bakış açısına sahip olmalısınız. Pahalı Ortaklar Tekrar ediyorum, şehir sıkıcı ve istikrarlı bir varoluş düzlemi değil. Şehir; Yaşayan, nefes alan ve büyüyen bir yaratıktır. Yani şehirde hayat var. Bir şehri yönetmeyi arzuluyorsanız; Her zaman şehrin tüm bileşenlerini titizlikle takip etmeli, mevcut sorunları çözmeli, gelecekte ortaya çıkabilecek sorunları öngörmeli ve önlemini şimdiden almalısınız. Aksi takdirde şehir yavaş yavaş durgunlaşacak, sonra donuklaşacak ve en sonunda kaos yaşanacaktır. Diyeceğim şu; şehir; Temel atma törenleriyle devlet yönetemezsiniz. şehir; Açılan metro tünellerini kapatarak yönetemezsiniz. şehir; İkmal tünelini neme ihtiyacı var diyerek yönetemezsiniz. şehir; Şehri profesyonel planınıza feda ederek yönetemezsiniz; Gerçeklikten kopuk algılarla idare edemezsiniz. Kenti ancak öngörerek, çalışarak, vizyoner projeleri kente kazandırarak yönetebilirsiniz.

“Sayın Kurumumuz şehrimizin tarihine iz bırakacak donanıma, yetkinliğe ve yapıya sahiptir.”

Sayın Bakanımız, Murat Kurum uzun yıllar ilimiz ve şehirlerimiz üzerinde çalışmış, tüm şehirlerimizi kapsayan onlarca başarılı projeye imza atmış, onlarca projeyi sıfırdan tamamlamış tecrübeli bir kardeşimizdir. Bu bakımdan Sayın Kurum, şehrimizin tarihine iz bırakacak donanıma, yetkinliğe ve mahiyete sahiptir. İstanbul halkının 31 Mart akşamı amacına ulaşacağına ve geleceğe daha inançla yürüyeceğine inanıyorum.

“Çabalarımız tüm İstanbullular içindir”

sevgili arkadaşlar

Unutmayın ki her seçim organizasyonla kazanılır. Örgütüm bu seçimin kazanılacağına inancı tamdı ve seçimi kazanmak için var gücüyle çalışmaya başladı. Zamandan çok işimiz var.

Bizim çabamız İstanbul’u ehil ellere teslim etmektir.

Çabalarımız sadece İstanbul içindir.

Çabalarımız tüm İstanbullular içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kez daha selamlıyorum.

İstanbul’umuzda 5 yıldır kargaşa içinde olan hemşerilerimizin 31 Mart akşamı beraat edeceğinin müjdesini vererek sözlerime son veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu