Haber

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Irak’a sürpriz ziyarette bulundu

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) ardından Irak’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ortadoğu çerçevesinde İsrail ve Ürdün ziyaretlerinin ardından sürpriz ziyaretlerine devam ediyor. Türkiye’yi ziyaret etmesi beklenen Blinken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni (GKRY) ziyaretinin ardından sürpriz bir şekilde Irak’a geldi. Blinken, başkent Bağdat’ta Irak Başbakanı Muhammed Şii Sudani ile görüştü.

Bağdat Uluslararası Havalimanı’na inen Blinken’in çelik yelek giyerek askeri helikopterle Yeşil Bölge’ye gittiği bildirildi. Bliken’in Sudanlı ile görüşmesi öncesinde ABD’nin Irak büyükelçisinden ABD askerlerinin bulunduğu askeri üslere yönelik saldırılar hakkında bilgi aldığı belirtildi. Blinken’in Irak’tan sonra Türkiye’yi ziyaret etmesi bekleniyor.

Blinken, İsrail ve Ürdün’ün ardından programında şunları da söyledi: Son dakika Bir değişiklik yaparak Filistin’in başkenti Ramallah’ta Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü. – BAĞDAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu