Haber

5 ayda 4 bin 343 düzensiz göçmen yakalandı, 3 bini sınır dışı edildi

5 ayda 4 bin 343 düzensiz göçmen yakalandı, 3 bini sınır dışı edildi

Örgütsel hatadan gözaltına alınan 126 kişiden 31’i tutuklandı

KIRKLARELİ – Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2023 yılı başından bu yana yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 4 bin 343 düzensiz göçmeni yakaladı.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı, düzensiz göçün önlenmesi ve kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi çerçevesinde 1 Ocak-25 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında il genelinde gerçekleştirilen devriye faaliyetlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Yurt dışına yasa dışı yollardan çıkmaya çalışan 4 bin 343 düzensiz göçmen yakalanarak, bu kişilerin örgütleyicisi olduğu belirlenen 126 şüpheli şahıs gözaltına alınarak, haklarında savcılık talimatıyla işlem başlatıldı. 31 örgütçü sevk edildi. Olaylarda kullanılan 4 Zodiac tipi bot, 4 bot motoru, 60 can yeleği ve 105 araç ele geçirildi.

3.000 düzensiz göçmen sınır dışı edildi

İdari süreçlerin tamamlanmasının ardından yurt içinde İstanbul, Edirne, Kilis, Kocaeli, Şırnak illeri ile Fas, Afganistan, Cezayir, Irak ve Tunus illerine toplam 224 sevk devriyesi görevlendirildi. yurt dışından 3 bin 45 düzensiz göçmen sevk ve hududuna alındı.Vatandaşlarımızın huzuru ve inancı için mesai kavramına bakılmaksızın 7 gün 24 saat suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu