Haber

2022’de Ayvalık’a 104 madalya kazandılar

BALIKESİR (İGFA) – Ayvalık Spor Kulübü’nün taekwondocu gençleri muvaffakiyetten muvaffakiyete koşuyor. 2022 yılında illerarası, bölgesel ve vilayet şampiyonalarında, 38 altın, 29 gümüş ve 37 bronz olmak üzere toplamda on ayda 104 madalya kazanan gençler madalyaya doymak bilmiyor.

13 YILDA 11 ŞAMPİYONA

13 yıl boyunca; Bayramiç, Balıkesir, Edirne, Çanakkale, Lüleburgaz, Sivas Cumhuriyet kupaları, Yıldızlar Avrupa ve Güney Kore, Almanya, Belçika, Hollanda, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan, Çekya, Fransa, Güney Kıbrıs, Sırbistan Dünya şampiyonalarından madalyalarla dönen gençleri motive eden antrenör Volkan Sersan, “Ayvalık Spor Kulübü olarak 13 yılda 11 ülkede milletlerarası şampiyonalara katıldık ve dokuzu memleketler arası olmak üzere taekwondo branşında 113 grup kupasına sahibiz. Balıkesir spor tarihinde taekwondobranşında birinci defa Dünya Şampiyonası’nda ulusal grup antrenörü olarak misyon yaptım. 13 yıldır Ayvalık ilçesinde olimpik bir spor branşı olan taekwondo sporunu çocuklara ve gençlere kesintisiz olarak vermekte olan Ayvalık Spor Kulübü’nün atletleri her geçen gün muvaffakiyet grafiğini yükseltiyor. Çalışmalarmızı büyük bir çaba ve özveriyle sürdürüyoruz. Taekwondo ülkemizin satranç ve voleyboldan sonra en fazla lisanslı atlete sahip olan spor branşıdır. Tıpkı vakitte katılmış olduğu her olimpiyat oyunlarında madalya getiren tek spor branşımız” dedi.

Balıkesir’de en fazla lisanslı sporcu

2022 yılında bugüne kadar 213 sportmen lisanslaması yaptıklarını anlatan Volkan Sersan, kulüpte lisanslı faal olarak 127 atletin eğitim gördüğünü söyledi.

Balıkesir’de en fazla lisanslı atlete sahip olduklarını hatırlatan Sersan, toplumsal sorumluluk prensipleri gereği aile durumu yeterli olmayan ve yetenekli 13 atlete da kulüp bünyesinde fiyatsız eğitim verdiklerini kaydetti.

Türkiye’de birinci kere 13 sene evvel başlatılan eğitimler kapsamında atletlere genel kültür, kuralları ve kanunlara uyma, tabiat şuuru, arkadaş münasebetleri, paklık, toplumsal kurallar üzere birçok değerli hususta küçük bilgiler vererek kısa eğitimler düzenlediklerinin altını çizen Volkan Sersan, “Ayvalık ilçemizde spor alanında bir farkındalık oluşturduğumuz fikrindeyim. Dikili, Gömeç Altınova ve köylerden bile vermiş olduğumuz eğitimleri duyarak gelen birçok velimizin olması bunu açıklar niteliktedir.Önümüzdeki yıllarda da gerek ulusal gerekse milletlerarası şampiyonalarda muvaffakiyet elde edebilecek birçok minik sporcuyu altyapımızda bulundurduğumuz için çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim.2022 yılında kazanmış olduğumuz altın madalyaların 26 tanesi 2010 ve daha küçük yaştaki atletlerimiz tarafından kazanıldı.Bu data bile altyapımızın ne kadar sağlam olduğunu en hoş halde göstermektedir. Atletlerimize ve vermiş olduğumuz eğitimlere güveniyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu